آلبوم موسیقی بیکلام «جاذبه» از گروه بیژن نوروز منتشر شد

عصر جمعه ۹ آذر، در محل آسمان‌نمای گنبد مینا در پارک آب و آتش، و با حضور هنرمندان و اصحاب رسانه از آلبوم موسیقی بیکلام «جاذبه» (G.R.A.V.I.T.Y) اثری از «گروه موسیقی بیژن نوروز» در ژانر موسیقی الکترونیک و تلفیقی رونمایی شد.

استفاده از صدای کیهان شناس بزرگ، پرفسور استیون #هاوکینگ در قطعه اول آلبوم با عنوان «زندگی خورشید» و نیز ایجاد هارمونی و فضاسازی یکدست در تمام قطعات پنجگانه‌ی آلبوم #جاذبه از نقاط شاخص این اثر به حساب می‌آید.

سرپرست گروه موسیقیِ #بیژن_نوروز آقای بیژن نوروز (Bijan Norouz) مهندس صدا، آهنگساز، تنظیم کننده و نوازنده ایرانی است. او فارغ التحصیل و دانش آموخته مهندسی صدا (Audio Engineering) و دارای مدرک بین المللی از wmf و نیز دارای مدارک بین المللی گیتار الکتریک، لپ استیل گیتار، موسیقی الکترونیک، موسیقی سیستماتیک، موسیقی سایکو (Psycho Music) و تکنولوژی موسیقی است. او سالها به نوازندگی در سبک Hard Rock مشغول بوده و پس از آن شروع به فعالیت در زمینه موسیقی اسپیس راک (Space Rock) (موسیقی‌هایی که با مفاهیم علمی و مفهومی همراه باشد) کرده است .

به زودی نسخه‌ی تصویری این آلبوم با صداگذاری فراگیر (surround) 5:1 و ۷:۱ نیز به بازار عرضه خواهد شد.

آشنایی با قطعات آلبوم جاذبه

خورشید حدود ۴٫۶ میلیارد سال از عمر خود را سپری کرده است و در حال حاضر حدود نیمی از هیدروژن را در هسته خود سوزانده است. با این وجود امید به زندگی خورشید بیش از ۵ میلیارد سال دیگر است و در آن زمان، خورشید متورم شده و زمین را درون خود فرو می برد و در نهایت خاموش شده، به یک کوتوله سفید کوچک تبدیل می گردد.

بیش از نیمی از جمعیت جهان در شهرها زندگی می کنند. علیرغم مشکلاتی که در نتیجه افزایش جمعیت به وجود  می آید، با این همه، شهرها بیشتر راه حل به نظر میرسند تا مشکل. یکی از بزرگترین چالش های قرن بیست و یکم یافتن مدل های پویای شهری جدیدی برای تغییر منطق کنونی است که بدترین مشکلات شهری را به وجود آورده است. تغییرپذیری به یکی از مهمترین چالشهای بشر تبدیل شده است. ما درشهرهای خیلی بزرگ زندگی می کنیم علیرغم این که بهتر است در شهرهای کوچکتر به زندگی خود ادامه دهیم.

چه رابطه ای بین وجود انسان و کره زمین که ما و همه چیز روی آن را حیات بخشیده وجود دارد؟

چه رابطه ای بین سلامت روحی و ذهنی انسان و سلامت محیط زیست ما وجود دارد؟

در اینجا ما در شجاعت هایمان، بلند پروازی هایمان، ارائه تفکرات فلسفی مان به دنبال یافتن روابط بین روانشناسی، زیست شناسی و دیدگاه های جدید علمی در قالب یک سیستم در طبیعت هستیم. ما بر اساس فهم خود از تکامل و جهانی که خود را سازماندهی میکند، راه خود را هر چه بیشتر در تار و پود درهم تنیده­ی زندگی نمایان می کنیم و به یافتن روابط بین عقلانیت و چیزی که بزرگ­تر از فهم بشر است، می­پردازیم. صدای زمین ما قرن هاست که می­کوشد شکاف کهن میان روانشناسی و زیست شناسی را به یک الگو به هم متصل نماید، الگویی که نیازهای سیاره زمین و نیازهای بشر را به عنوان زنجیره­ای به هم متصل در نظر می گیرد. خواسته های مانند صنعت و ماشین آلات که ما انسان ها برای زندگی بهتر، راحت تر و سلامتی بیشتر به وجود آوردیم، خسارات بسیار زیادی به کره زمین وارد کرده است و صدای زمین ما را برای کمک از این همه ناملایمتی ها بلند کرده است.

آیا ما می خواهیم همین گونه ادامه بدهیم؟

رقص نور درخشان شفق­های قطبی در واقع برخورد ذرات باردار الکتریکی­ است که از خورشید وارد جو زمین می شود.

این شفق ها در قطب های مغناطیسی نیمکره شمالی و جنوبی کره زمین قابل رویت می باشند. آنها به عنوان شفق شمالی و جنوبی شناخته می شوند. شفق ها در رنگ های متنوع مشاهده می گردند، اگر چه رنگهای سبز کم رنگ و صورتی متداول تر هستند. در بعضی از مواقع سایه های قرمز، زرد، سبز، آبی، و بنفش هم گزارش شده اند. این نورها به صورت لکه های ابری، نورهای کمانی، پرده های موجی، شکل های اشعه مانند، یا ابرهای پراکنده در آسمان ظاهر می شوند.

ایجاد سلاح های هسته ای ناشی از تحولات علمی و سیاسی دهه ی ۱۹۳۰ بود.  این دهه تعداد زیادی از اکتشافات جدید در مورد ماهیت اتم ها، از جمله وجود تقسیم هسته ای را تجربه کرد.

به امید اینکه یک روز هیچ سلاح هسته ای در جهان وجود نداشته باشد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *